איך לבחור בית אבות סיעודי

חשוב קודם כל שתכנסו ותרגישו נח, בבית, עם הצוות ועם האווירה בבית. אם תרצו להכיר אפשר לבקש פגישה עם העובדת הסוציאלית / הרופא / האחות. כל אחד מהגורמים המקצועיים יציגו בפניכם את תפיסת העולם ויתחברו במידע אל מצבו הספציפי של בן המשפחה שלכם.

חשוב שתהיה קרבה גיאוגרפית על מנת להקל עליכם, המשפחה, להגיע לביקורים. כדאי לבדוק מה הפעילויות המוצעות בבית במהלך השבוע – פעילויות בוקר ואחר צהריים.

רצוי להגיע לביקור בבית אבות סיעודי בזמן פעילות, על מנת להתרשם גם מהטיפול בדיירים. שטחים מחוץ לבית שאפשר לטייל בהם הם נתון חשוב לימים נעימים, שאפשר לצאת עם המשפחה לטיול פשוט בקיבוץ השטוח והירוק.

 

מה הקשר בין בית אבות סיעודי למשרד הבריאות

משרד הבריאות מאפשר לקבל קוד לפי קריטריונים שהוא קובע. הבית שלנו מקבל גם דיירים שמקבלים קוד משרד הבריאות וגם דיירים המשלמים באופן פרטי.

הבית חתום על מכרז שירותים מול משרד הבריאות ומחויב לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר המוכתבים על ידו. סל השירותים שנקבע על ידי משרד הבריאות מפורסם לציבור באתר משרד הבריאות > אגף גריאטריה.

 

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות שאינו סיעודי

בית אבות סיעודי נועד לאנשים הזקוקים לעזרה בפעולות היום בעוד שבבית אבות (רגיל) הם עצמאיים לחלוטין. לבית אבות סיעודי יגיעו אנשים שהוגדרו כסיעודיים.

 

מתי ובאיזו תדירות מתאפשר ביקור משפחות בבית האבות

ביקור משפחות מתאפשר תמיד מאחר וזהו בית. ניתן לבחור מתי לבקר לפי שעות המנוחה המועדפות על בן המשפחה. בדרך כלל בזמן מנוחת הצהריים ומנוחת הלילה דיירינו אוהבים להיות במיטה. מאחר והחדרים הם זוגיים אנו נמנעים מכניסת אורחים לחדרי השינה בזמן המנוחה.

 

מה היתרון של הבית שנמצא בתוך קיבוץ

הקיבוץ שטוח, ירוק ונעים, בלי ולך מתקיים קשר בלתי אמצעי עם חברי הקיבוץ שמגיעים לביתנו. ילדי הגנים מגיעים פעמיים בחודש וחברי הקיבוץ מגיעים לטייל עם הדיירים. חגי הקיבוץ המתקיימים באזורים הציבוריים פתוחים למשפחת הבית הסיעודי.

 

כמה ארוחות יש ביום והאם יש דיאטנית

יש בבית 5 ארוחות ביום. 3 ארוחות עיקריות – בוקר, צהריים וערב ושתי ארוחות ביניים – עשר וארבע. כל תפריטי הארוחות מתוכננים על ידי הדיאטנית, שמגיעה אלינו למטבח מדי שבוע בימי ראשון ובודקת את תזונת הדיירים ברמה הכוללת והפרטנית.

 

האם יש קשר קבוע שמלווה את המשפחה, למי ניתן לפנות בכל בעיה

הצוות שלנו תמיד זמין במספר הטלפון של הקבלה על מנת לקבל מידע אודות הדייר או בכדי לדבר איתו. מעבר לכך זמינות גבוהה למנהלת הבית, העובדת הסוציאלית, הרופא והאחות הראשית.

 

האם אפשר להגיע ולהתרשם מהצוות והמקום

תמיד אפשר להגיע להתרשם. עדיף בתיאום מראש על מנת לוודא שמנהלת הבית או העובדת הסוציאלית זמינות לסיור ולמענה לשאלות. הבית שלנו עובד 24/7 וניתן לתאם עמנו בקלות.

 

לא מצאתם תשובה? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן